Шевченківські дні у коледжі

Березень - особливий місяць для українців, адже саме 9-го числа наш народ відзначає іменини Великого Тараса Григоровича Шевченка, титана, пророка.

Саме тому сьогодні, коли Україна бореться з нечестивим злом- московією, ми єднаємося Безсмертним Словом Шевченка, ідентифікуємо себе українцями за формою та змістом. Тому вже із 6-го  по 9-те березня з ініціативи викладачів-філологів у Природничо-гуманітарному фаховому коледжі ДВНЗ «УжНУ» відбулися Шевченківські дні, зокрема, було організовано флешмоб до 209-ї  річниці з дня народження Кобзаря : «Я з Шевченком – українець /українка за формою і змістом». Головними УМОВАМИ ФЛЕШМОБУ було те, щоб кожен знову відчув себе українцем, одягнув  вишиванку, яка є символічним оберегом, та згадав зміст - священні істини Шевченка-  царя свободи, який своїм життям показав, що вільні люди не можуть бути сковані кайданами та поневолені ворогами.

Ця акція показала єдність поколінь та думок, адже як керівництво навчального закладу , викладачі різних дисциплін, так і велика кількість студентів взяли участь у флешмобі, крім того, ідею підтримали батьки наших коледжан та навіть деякі школи Закарпаття!

Єднатися легко, коли є ті, котрі об'єднують!

Саме такими людьми є керівництво, зокрема, директор коледжу Росоха Володимир Войтехович, який завжди  підтримує ініціативи та сприяє розвитку молодого покоління .

Щиро дякуємо усім, хто долучився до флешмобу!

Також протягом тижня у коледжі тривав конкурс стіннівок. За підсумками, 1 місце  - Біляк Катерина та група БС, ЗВ - 11;

2 місце  - Магурська Тетяна ФК, БО - 21

3 місце -   Капустей Владислава і Гуменюк Діана ЗВ - 21; Андрусик Олег і Коврей Максим - КН-23

Полум'яне слово "Володаря у царстві духа" зазвучало в адміністрації, у кожній навчальній частині та аудиторії навчального закладу. Студенти 1-го курсу спеціальності "Будівництво та цивільна інженерія" Біляк Катерина та Титичко Іван, а також студенти 2-го курсу спеціальності "Право"  Малюк Анастасія та Ярема Крістіна актуалізували головне про Шевченка у коротких презентаціях-інфодовідках.

Але на цьому заходи у коледжі не завершилися. Бо неможливо описати значення Шевченка для кожного громадянина нашої держави, бо Шевченко - це гордий дух нації, який не тільки став основоположником нової української літератури, а ще й довів усьому світові, що маленький український хлопчик-кріпак зробив себе сам, зумів і втілив свою мрію - стати художником.

Тож, викладачі української мови та літератури спільно із викладачем історії Ходанич М.М.  провели 9-го березня 2023 р. в аудиторії 301 о 13:30 відкритий інтегрований мультипредметний навчально-виховний захід «Тарас Шевченко поза часом – дороговказ для українців». Незважаючи на те, що ворог України не дрімає, адже  саме на час початку нашого заходу на території України тривала повітряна тривога, ми спустилися в укриття  і вклонилися пам'яті Великого Тараса, полум'яно і символічно звучало його Слово. Навіть цей момент  показав, що українців не здолати, бо незнищенні наші цінності та душа!

Розпочався захід із привітання та напутнього слова голови циклової комісії гуманітарних дисциплін загальноосвітнього циклу Андрусь Мар'яни Володимирівни.

Далі виступив директор коледжу Росоха Володимир Войтехович, який  привітав із визначною подією студентів навчального закладу та всіх присутніх.

Модераторкою заходу виступила викладач української мови та літератури Якубишин Марія Віталіївна, яка  звернулася до всіх рядками закарпатського поета-шістдесятника Петра Скунця: "...що дається в останній раз/ Україна своїм синам:/ і Карпати, й Дніпро, й Тарас?.."

І закцентувала, що Шевченко наш сучасник, він безсмертний і ми маємо щастя пізнавати і переосмислювати його в історії та сьогоденні України.

Шевченка в історії і його значення для державотворення представила викладач історії Ходанич Мар'яна Михайлівна, яка продемонструвала, що Тарас Григорович зробив для побудови незалежної України невимовно багато, будучи і дипломатом, і лідером, і військовим, залишаючись собою - гідним сином України!

Викладач української мови та літератури Соломко Наталія Іванівна разом зі студентами групи ФК, БО-21 підготували презентації з доповідями про основні життєві та творчі віхи Тараса Шевченка.

Про Шевченка-художника відкрили багато цікавого викладач української мови та літератури Гординська Аліна Аурелівна та студентка групи БС-11  Біляк Катерина. Усі присутні в залі мали змогу не тільки почути маловідомі факти про становлення Шевченка, як майстра художнього мистецтва,  а ще й безпосередньо побачити його роботи на екрані.

Актуальність Шевченкової поезії у наш час презентували викладач зарубіжної літератури та української мови та літератури Іваниш Оксана Лук'янівна та Калинич Наталія Федорівна.

Під час свого виступу Оксана Лук'янівна поділилася з присутніми, за що любимо Шевченка та , презентуючи актуальність, використала  відеоматеріали  визволення територій України від рашистів .Ніхто не залишився байдужим!

Також цей захід непростий, адже ми прагнули показати Шевченка по-новому! Тож сучасну інтерпретацію творчості розкрила викладач української мови та літератури Шаркань Інна Федорівна, яка продемонструвала аудіовізуальний твір студента коледжу, який здобув перемогу минулого року на всеукраїнському конкурсі - марафоні до дня народження Тараса Шевченка.

На завершення до молоді звернулася Мар'яна Володимирівна Андрусь, щоб кожен після цього заходу запам'ятав і беріг у серці істину: " Шевченко у нас - один, і Україна у нас - одна!"

Тож шануймо слово Кобзаря, єднаймося, відкриваймо Шевченкову зорю знову і знову, навчаймося, бережімо своє  і неодмінно переможемо!

Слава Україні! Героям Слава!