3 лютого 2021 року студенти Природничо-гуманітарного фахового коледжу ДВНЗ
« УжНУ» відвідали біологічний факультет згідно з навчальною програмою та з метою проведення екскурсії генетичними лабораторіями. Оскільки в студентів коледжу саме зараз розпочалось вивчення великої комплексної теми «Генетика».
Під час екскурсії вчені-генетики показали власне лабораторний комплекс де студенти ознайомились з роботою сучасного лабораторного оснащення ( центрифуг, шейкерів дозаторів), розказали ь про сучасні наукові дослідження, якими займається біологічний факультет. Особливо цікавою була розповідь про дослідження геному українців. Це результат великої міжнародної команди дослідників. Результати дослідження виявились направду вражаючими:
- популяція українців має своє унікальне місце на генетичній карті (PCA plot), яке лише частково співпадає з іншими сусідніми народами;
- в українців наявні близько 13 мільйонів унікальних мутацій, пів мільйона (3,7%) з яких відсутні в будь-яких базах даних і описані вперше;
- є багато медично-значимих мутацій, які достовірно частіше зустрічаються в українців порівняно з європейцями, зокрема ті, які впливають на розвиток дефіциту вітаміну Д, аутизму, раку грудей у носіїв мутацій BRCA2.
Це дослідження стане першим кроком до розвитку персоніфікованої медицини та подальших генетичних досліджень в Україні.
Екскурсія значно розширила розуміння студентами алузі генетики та фізіології та стала ще одним захоплюючим моментом навчання у Природничо-гуманітарному фаховому коледжі ДВНЗ « УжНУ»