26 березня до студентів та студенток Природничо-гуманітарного фахового коледжу ДВНЗ «УжНУ» з цікавою інформацією завітали гості: Ганна Ігорівна Мелеганич, кандидатка політичних наук, доцентка кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій ДВНЗ «УжНУ», керівниця Центру сталого розвитку ДВНЗ «УжНУ», керівниця ГО "Мегасоціум", та Маріанна Михайлівна Колодій, старша викладачка кафедри політології і державного управління ДВНЗ «Ужгородський національний університет», керівниця Центру гендерної освіти при Ужгородському національному університеті, голова мережі "Жіноче намисто Закарпаття".  Зініціювала зустріч Аліна Аурелівна Гординська, яка разом із викладачами-філологами коледжу організувала захід із метою формування у свідомості молодого покоління таких важливих понять як «гендерна рівність», «фемінізм», «емансипація» тощо.  З цими термінами юні коледжани вже мали можливість ознайомитися на заняттях із української літератури, вивчаючи творчість видатних українських письменниць: Ольги Кобилянської, однієї з фундаторок створення «Товариства руських жінок на Буковині», Лесі Українки, унікальної постаті в українській культурі, яка все своє життя вибудовувала сама і творила власну індивідуальність. Проте виникає потреба додатково поспілкуватися зі студентами на тему гендерної рівності та прививати їм повагу до прав і свобод кожної статі.

Фахівчині своєї справи Ганна Ігорівна та Маріанна Михайлівна у легкій і невимушеній бесіді пояснили присутнім особливості формування та розвитку феміністичного руху, розкрили концепцію комплексного підходу до проблеми рівності жінок і чоловіків у сучасному світі. Пані Маріанна провела цікавий екскурс у минуле і розповіла про історію виникнення українського жіночого руху, назвала імена головних феміністок в українській культурі та надала коротку інформацію про Наталію Кобринську, Софію Окуневську, Августу Кохановську, Ольгу Кобилянську, Олену Пчілку, Лесю Українку, Софію Русову та інших мисткинь і натхненниць, які зробили вагомий внесок у  становлення гендерної рівності в Україні.

Спілкування між викладачками й студентами пожвавилося, коли Маріанна Михайлівна запропонувала присутнім позмагатися у спритності: відповісти на 10 тематичних питань і отримати сюрприз. Найактивнішою студенткою  виявилася Вікторія Дуркот, яка отримала заздалегідь підготовлений подарунок: лімітовану колекційну монету, яку випустили до 140-річчя українського жіночого руху мережа організацій «Жіноче намисто Закарпаття» та Закарпатський монетний двір. За словами Маріанни Колодій, «це – унікальна латунна монета, на аверсі якої зображено напис про 140 років жіночого руху, орнаменти з музею Гончара з традиційною вишивкою, яка була розміщена на жіночому вбранні, а на реверсі – назва мережі». Вона також наголосила, що таких монет існує всього 140 – по монеті на кожен рік існування жіночого руху –  і серед щасливих їхніх власниць є перша леді України Олена Зеленська, американська політична діячка Гілларі Клінтон й інші впливові жінки світу.

Час зустрічі сплинув непомітно, залишивши усім учасникам відчуття натхнення та небуденності. Ганна Ігорівна та Маріанна Михайлівна власним прикладом довели, що «фемінізм — це візитівка всіх сильних і впевнених у собі жінок».

Організатори зустрічі та адміністрація навчального закладу на чолі із директором коледжу Володимиром Войтеховичем Росохою висловлюють щиру вдячність університетським колегам за можливість проведення заходу, допомогу у вихованні вільного від гендерних стереотипів молодого покоління і сподіваються на подальшу плідну співпрацю.