Викладачі та студенти Природничо-гуманітарного фахового коледжу долучилися до написання Радіодиктанту
Затишна та по-святковому прибрана навчальна аудиторія коледжу вкотре наповнилася шанувальниками розмаїтого та завжди влучного українського слова. 25 жовтня в Природничо-гуманітарному фаховому коледжі викладачами-філологами було організовано та проведено ряд заходів до Дня української писемності та мови.
Урочистості, присвячені цій події, розпочалися з першого заняття: студенти груп «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» та «Право» Аліна Бардош, Михайло Лендєл, Іванна Данько та Артем Маковецький у кожній навчальній аудиторії та кабінетах адміністрації запрошували усіх охочих приєднатися до написання Радіодиктанту національної єдності, декламували поезії та розповідали цікавинки про історію свята та писемність в Україні.
Продовжився день тематичним заходом, що подарував всім учасникам відчуття натхненності та єдності. З вітальним словом звернулася до присутніх модератор заходу Аліна Аурелівна Гординська, викладач української мови та літератури, яка запросила урочисто розпочати святкову зустріч Гімном України творчий колектив студентів груп «Геодезія та землеустрій» і «Будівництво та цивільна інженерія». Ніцкулич Іванні, Пукман Вероніці, Якубишину Степанові, Січу Михайлові, Поляк Софії, Іванчо Крістіні та усім присутнім акомпанувала на гітарі староста групи БС-11 Баб̍'як Аліна. Талановита молодь була щедро винагороджена бурхливими оплесками та заздалегідь приготованими смаколиками.
Із напутніми словами звернулася до усіх учасників заходу заступник директора з навчально-методичної роботи Наталія Володимирівна Александра, яка наголосила на важливості українського слова, особливо зараз, коли мова стала символом нашої свободи та ідентичності. Наталія Володимирівна підкреслила, що сьогодні, як ніколи, необхідно демонструвати нашу єдність та відчувати себе частиною великого й непереможного народу.
Продовжила ланцюжок вітань Мар’яна Володимирівна Андрусь, викладач української мови та літератури, голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, яка, звертаючись до аудиторії, закцентувала увагу на тому, що наша неймовірно багата мова – це наша душа, наша сила і те, що робить нас незламними, та додала, що «Всесвіт – це різноманітність у єдності». Мар’яна Володимирівна нагадала усім, хто із нетерпінням очікував початку загальноукраїнського флешмобу, що написані роботи можна перевірити онлайн або офлайн, але головне завдання диктанту — об'єднати українців у всьому світі.
Гординська А.А. зауважила, що потрібно берегти наше коштовне надбання – самобутні й такі колоритні українські слова. І уникати використання великої кількості запозичених слів, які витісняють наші відповідники. А ще необхідно щоразу вдосконалювати своє мовлення, дбати про його багатство, правильно формулювати та висловлювати свої думки. Адже "слова - це кольорові камінці. Мало їх назбирати – треба навчитися з них узори викладати" (Ірина Вільде).
Зі щирими словами про важливість свята до коледжан звернулася Інна Федорівна Шаркань, яка наголосила на тому, як українська мова репрезентує нашу націю у світі, адже після повномасштабного вторгнення агресора на наші землі, українців побільшало на кожному континенті. Філологиня підсумувала: українська мова не лише унікальна, милозвучна, неймовірно багата, вона залишається мовою комфорту, адже дарує відчуття єдності з земляками. А потім усі присутні в аудиторії студенти мали нагоду взяти участь у цікавому та пізнавальному змаганні, яке Інна Федорівна провела цікаво та майстерно. На платформі «Kahoot!» у формі квізу учасники давали свої відповіді на питання різного рівня складності – і у підсумку організатор оголосила прізвища призерів: Аліна Корпош (ФК-11, І місце), Аліна Бардош (ФК-11, ІІ місце) та Катерина Міюц (ПР-12, ІІІ місце). Переможниці отримали пам’ятні подарунки, а всі учасники конкурсу – символічні презенти: тематичні закладки. Також подарунки до Дня української писемності та мови – блокноти з логоготипом коледжу – отримали представники адміністрації навчального закладу: заступник директора з навчально-методичної роботи Наталія Володимирівна Александра, т.в.о. заступника директора з виховної роботи Світлана Петрівна Качур, завідувачі відділень Альвіна Володимирівна Лукавська та Наталія Михайлівна Бігар.
І ось розпочалася найочікуваніша частина заходу: у прямому етері оголосили початок Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч його авторкою стала українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко, яка створила унікальний та оригінальний текст, під назвою «Магія голосу». Він, за словами авторки, був подарунком до ювілею Українського Радіо, яке у цьому році святкує свої 100 років. Озвучував Радіодиктант письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба, автор книги віршів "Тільки не пиши мені про війну". Попри повітряну тривогу, що ширилася всією Україною, учасники акції були натхненні, бо об’єднані рідною мовою. Відчуття єдності не залишало коледжан, які писали Радіодиктант поза межами навчального закладу. Яна Іванівна Мокрянин дистанційно доєдналася до цієї акції разом зі студентами групи КН-32.
Після завершення диктанту у всіх залишилися різні враження: для когось все було легше, ніж очікувалося, а хтось зіштовхнувся із труднощами. Проте основна мета заходу була досягнута: коледжани вкотре доєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту та мали змогу відчути єдність українського народу, адже «нашого голосу більше ніколи й нікому не вимкнути й не заглушити».