19 вересня студенти Природничо-гуманітарного фахового коледжу  ДВНЗ «Ужгородський національний університет» групи КН-21, разом із академнаставником та викладачем фізики та астрономії Мишко Інною Федорівною відвідали Навчально-наукову лабораторію космічних досліджень у пункті спостереження урочища Деренівка, що на Ужгородщині. Непересічна подія зацікавила не лише студентів: до екскурсії приєднався директор коледжу Росоха Володимир Войтехович та інші викладачі навчального закладу, які скористалися  можливістю завітати на одну із унікальних локацій нашого регіону, що займає особливе місце у розвитку космічних студій України.

Саме тут усі охочі мали змогу почути історію становлення обсерваторії, ознайомитися з напрямки діяльності лабораторії, які зосереджені на розробці й удосконаленні методів оцінки поверхневих і динамічних характеристик штучних супутників Землі, що перебувають на орбіті; дослідженні фізичних характеристик природних космічних об’єктів (астероїди, змінні зорі). Також фахівці Лабораторії космічних досліджень ознайомили студентів із проєктами фотометричних досліджень затемнювано-змінних зірок з метою визначення їх фізичних характеристик (температури, світністі, маси тощо).

Та найбільшого захоплення у всіх присутніх викликала можливість зазирнути в космічні очі людства – потужні телескопи, завдяки яким можна спостерігати за зоряним небом. Періг Василь Максимович та Кудак Віктор Ігорьович,  наукові співробітники лабораторії, провели ознайомчу екскурсію і надали можливість  спостерігати у телескопи небесні тіла.  Щире захоплення у всіх викликало споглядання за планетою Сатурн та єдиним природним супутником нашої планети – Місяцем, що перебував уповні. Сприятливі погодні умови, безхмарне небо та апаратурне забезпечення дозволили чітко побачити навіть численні кратери, що покривають місячну поверхню. Все це справило неабияке враження на присутніх, але у найбільшому захваті були студенти коледжу.

Метою візиту, яку перед собою поставила Мишко Інна Федорівна,  була популяризація серед молоді сучасних досліджень у фізиці та астрономії. Студенти коледжу були захоплені побаченим і з нетерпінням чекають занять із своїм креативним викладачем, яка більш детально розповість про зорі, планети і їх супутники, метеорні тіла, зоряні системи і Всесвіт в цілому