16 березня в Природничо-гуманітарному фаховому коледжі відбулася зустріч студентів з Тетяною Літераті, журналісткою, дослідницею історії Ужгорода, авторкою проєкту та серії книг «Втрачений Ужгород».

Її розповідями про Ужгород зачитуються не тільки історики-спеціалісти, а й звичайні ужгородці, які хочуть знати більше про «живу» історію міста. Її книги не лише  стають бажаним подарунком, їх часто колекціонують. Примірники вже давно мандрують світом: є у Мексиці, США, Ізраїлі, Великобританії, Португалії, Туреччині, Угорщині, де проживає багато вихідців з Ужгорода. Видання перекладаються різними мовами.

За роки роботи над циклом «Втрачений Ужгород» Тетяна Літераті дізналась чимало історій місцевих родин.  Це досить новий і популярний тренд в історіографії – описувати не загальні процеси чи події, а долі конкретних людей або історії відомих будівель. Це дуже оригінальний підхід до вивчення й осмислення історії.

Тож, студенти мали змогу «помандрувати» старовинними ужгородськими вуличками, довідатися про історію створення визначних історичних пам’яток. Для багатьох стало відкриттям існування річкового каналу, так званого Малого Ужа, створеного штучно, облаштованого для промислових потреб міста, який влада вирішила з часом осушити. З цікавістю молодь слухала про історію пішохідного мосту, який з’єднує Театральну площу та Петефі. У своїй розповіді Т. Літераті торкнулася і сумних сторінок історії нашого міста, а саме: виселення і знищення ужгородських євреїв за часів Другої світової війни. Розповідь доповнювали рідкісні світлини та ілюстрації, на яких  зображено Ужгород початку ХХ ст.. Це допомогло зануритися в тогочасну атмосферу і здійснити невеличку подорож у минуле.